Аграрії області проводять польові роботи

Сільське господарство

Карантин на хід польових робіт поки що впливу не має. Про це розповів «Черкаському краю» директор групи компаній «Відродження» Шполянського району Юрій Ляшенко.

Ukrainian English Russian

— Ранні зернові й кормові культури наші хлібороби й сусідні господарства закінчили сіяти практично напередодні карантину. На всій запланованій площі повністю посіяно ярий ячмінь, фацелію та люцерну. А сівба пізніх культур ще не на часі, бо нинішня весна не балує теплом, демонструє свій затяжний характер. Пізні культури вибагливі до тепла, насіння більшості гібридів — не з дешевих, тож кожен агроном не квапиться із сівбою, бо є великий ризик. Що ж стосується контактів механізаторів на роботі в полі, то вони були і є мінімальними.

Початок карантину, оголошеного в державі, прийшовся якраз на невелику паузу в польових роботах у нашому господарстві, — розповів директор ПСП «Агрофірма «Хлібороб», що в с.Ярошівка Катеринопільського району, Юрій Андрущенко. — Ранній прихід весни дозволив зробити й ранній старт весняній сівбі. Зроблено початок — посіяно ранню ярину. А ось пізні культури ще не сіються, ніхто не квапиться класти в землю їх насіння. Тому — перепочинок, невелика пауза. Контакти сівачів зведені до мінімуму, поле — не столичні тротуари і не супермаркет. Людей більше може підстерегти небезпека при побутовому спілкуванні —  на вулиці чи навіть під час  випадкової зустрічі десь у селі.

— Карантин — захід вимушений, з ним рахуємось і його дотримуємось, — говорить голова СФГ «Златопіль» Золотоніського району, заступник голови обласної асоціації фермерів Василь Драч. — Практично першу низку весняних польових робіт завершив і я, і мої колеги-фермери.

Останні новини

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: