Цього разу вперше лекція, організована IT Cluster Cherkasy, відбулася у ЧНУ ім. Б. Хмельницького. Спікером виступила HR-менеджер компанії QuartSoft Ukraine Ірина Коваленко.
За її словами, резюме – це перше «знайомство» кандидата на посаду із компанією. Воно має бути максимально доступним і зрозумілим, відповідати на питання «Хто ти і чого хочеш?», пише procherk.info. Не менш важливим є фото. Щось не зовсім формалізоване, як ксерокопія із паспорта, але, звісно і не пляжна з відпочинку.
Ще один важливий пункт – контакти (телефон, електронна пошта, посилання у соціальних мережах). Перед надсиланням резюме ці дані потрібно перевіряти – чи працює ще той номер, який ви надаєте, чи дійсний акаунт у тій чи тій соцмережі, наскільки часто ви перевіряєте пошту.
Володіння мовами. Тут слід обов’язково вказати, якою мовою ви вільно говорите, якою можете писати, чи все разом.
– Якщо говорити про ІТ-сферу, в деяких командах є англомовні розробники. І, звісно, клієнти. Дуже важливо розуміти одне одного в цьому середовищі, – зазначає Ірина Коваленко. – Порада: якщо не знаєте англійської – вчіть її, це дозволить вам зі старту стати на голову вищим, аніж інші претенденти, які її не знають.
Навики. Вказувати треба все, з чим працювали. Якщо деякі сфери знаєте краще – зазначте це і виділіть їх.
Де ми вчимося? Не треба вказувати школу – це неважливо. Доречно зазначити вищий навчальний заклад і проходження курсів (наприклад, Geekhub).
Досвід роботи. Не «розмазувати» його. Якщо ваш досвід роботи – менше десяти років, він має вміститись на одну сторінку.
Перед тим, як іти на співбесіду, слід трішки ознайомитись із компанією в інтернеті, з її проектами. Це дозволить показати, що ви «в темі». Не зайвими будуть і знання про новинки у галузі, в якій збираєтесь працювати.
В ІТ-компаніях зазвичай відбуваються дві співбесіди. Перша – з HR-менеджером. Не очікуйте, що на ній перевірятимуть ваші знання – зазвичай це радше перевірка «на адекватність». А от технічні спеціалісти вже можуть влаштувати вам маленький екзамен.
– На технічне інтерв’ю краще взяти якийсь листочок або блокнот і ручку, щоб мати змогу написати логіку своїх думок під час виконання технічного завдання, – зазначає Ірина Коваленко. – Навіть якщо на співбесіді вам не пощастило й роботу ви не отримали, повернувшись додому можна погуглити питання, відповіді на які не знали і знайти їх. Так час, витрачений на співбесіду, вже не буде марним, незалежно від її результату. Не виключено, що ці ж питання пролунають на іншій співбесіді, адже часом вони дублюються.