Батьки трьох і більше неповнолітніх дітей мають пільги з земельного податку

Податки та мита

Головне управління ДФС у Черкаській області в рамках правопросвітницького проекту «Я маю право!» наводить роз’яснення для багатодітних батьків.

Ukrainian English Russian

Від сплати земельного податку звільняються фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років. Таке право поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:

     для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;

     для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара;

     для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;

     для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;

     для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.

У пільговика є декілька ділянок одного виду використання – як щодо пільги? –За нормами Податкового кодексу України (п. 281.4 ст. 281) якщо фізична особа, визначена у п. 281.1 ст. 281 Податкового кодексу України, має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, то їй слід самостійно обрати земельну ділянку для застосування пільги та до 1 травня поточного року обов’язково подати письмову заяву (довільної форми) про обрання/зміну земельної ділянки до ДФС за місцем знаходження земельної ділянки. Пільга починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву.

Приклад 1: Жінка, яка виховує трьох неповнолітніх дітей, має у власності земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства розміром 2 га, земельну ділянку під житловим будинком у с. Мошни Черкаської області розміром 0,21 га та ділянку для ведення дачного будівництва розміром – 0,10 га. За нормами Податкового кодексу така жінка має право на пільгу за всіма видами земельних ділянок, які знаходяться у її власності до моменту виповнення 18 років одним з трьох дітей. Для реалізації права на пільгу їй слід звернутися до ДФС за місцем знаходження земельної ділянки, подати заяву про право на пільгу (в довільній формі) та надати підтвердні документи (свідоцтво про народження дітей).

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: