Батьки, які не перебувають у шлюбі, теж можуть отримати пільгу з ПДФО

Податки та мита

Головне управління ДФС у Черкаській області в рамках правопросвітницького проекту «Я маю право!» наводить роз’яснення для багатодітних батьків.

Ukrainian English Russian

Відповідно до ст. 141 Сімейного кодексу мати, батько мають рівні права та обов’язки щодо дитини незалежно від того, чи перебували вони в шлюбі між собою та згідно з частиною другою ст. 51 Конституції України та ст. 180 Сімейного кодексу батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Отже, батьки, які утримують двох і більше спільних дітей віком до 18 років, разом проживають, але не перебувають у офіційно зареєстрованому шлюбі, при отриманні доходу у вигляді заробітної плати мають право на застосування податкової соціальної пільги у розмірі 100 відс. у розрахунку на кожну таку дитину. Тобто у 2018 році – в розмірі 881 гривні.

У 2018 році розмір заробітної плати, що дає право на податкову соціальну пільгу, становить – 2470 грн. (прожитковий мінімум на працездатну особу у розмірі 1762 грн. х 1,4).   При цьому граничний розмір доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги одному з батьків визначається як добуток суми у 2470 грн. та відповідної кількості дітей.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: