Більше 400 тис. тонн молока виробили цього року черкаські підприємства

Сільське господарство

Серед сільськогосподарських підприємств різних форм власності на Черкащині близько 150 підприємств займаються розведенням великої рогатої худоби та виробництвом молока. Про це розповів заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Черкаської обласної державної адміністрації Іван Точений у ефірі Українського радіо.

Ukrainian English Russian

На перше жовтня 2020 року в усіх категоріях господарств утримується 156,4 тис. голів великої рогатої худоби, в тому числі 69,5 тис. голів корів, з яких 43,6 тис. голів утримуються в сільськогосподарських підприємствах, що становить 63 відсотки від загальної кількості.

Переробку молока в області здійснюють ПрАТ «Звенигородський сироробний комбінат» (ТМ «Звенигора»), ТДВ «Золотоніський маслопереробний комбінат» (ТМ «Златокрай»), Канівська філія ТОВ «Клуб сиру» (ТМ «Клуб сиру»), ПрАТ «Юрія» (ТМ «Волошкове поле»), ПП «Імперіал-Плюс» (ТМ «Сладосвіт», «Молочний хутір») та інші.

Річне виробництво молока в області становить 470-480 тис. тонн. В поточному році вироблено більше 400 тис. тонн, в тому числі більше 250 тис. тонн – сільськогосподарськими підприємствами.

Приріст виробництва молока в сільгосппідприємствах досягнуто завдяки підвищенню продуктивності дійного стада корів, яка за 10 місяців поточного року досягла майже 6000 кг, що на 315 кг більше минулорічного показника.

За рівнем розвитку галузі молочного тваринництва Черкащина є лідером в Україні. Але, на жаль, негативні тенденції по скороченню дійного стада корів є вкрай загрозливими і в нашій області. Це стосується поголів’я корів, що утримуються в господарствах населення.

Для порівняння: поголів’я корів у 2016 році становило 40,5 тисяч, в 2018 році – 32,7 тисячі, а вже у 2019 році скоротилося до 29,1 тисячі голів.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: