«Богдан» закликає мерів міст підтримати вітчизняних виробників майбутніми замовленнями

Промисловість

В умовах пандемії коронавірусу та оголошеного карантину в компанії готові підтримувати бюджети, сплачуючи податки на всіх рівнях, а також працівників підприємств виплачуючи заробітні плати у повному обсязі та розширюючи соціальні пакети у вигляді додаткового медичного страхування. Втім, у корпорації наголосили на необхідності підтримки вітчизняного виробництва, зокрема проведення закупівель громадського транспорту виключно у українських виробників і наданні гарантій на майбутні замовлення.

 

Ukrainian English Russian

За словами генерального директора компанії «Богдан Моторс» Віталія Старосуда, після закінчення карантинних заходів економіка країни буде знищена, оскільки багато виробників ймовірно збанкрутують. За таких обставин, на його думку, є неприпустимою закупівля міського транспорту у іноземних виробників. Як приклад, керівник «Богдан Моторс» навів наміри Києва купити автобуси у білоруського виробника.

Сьогодні потужності українського автопрому завантажені менше, ніж на 1,5%. Обсяги виробництва скоротилися з 401 599 автомобілів у 2008 році до 7 296 у 2017 році та продовжують знижуватися. В поточному році автовиробництво в Україні взагалі рухається до нуля. Це вже призвело до скорочення 400 тис. робочих місць в автомобільній промисловості та суміжних сферах, інформують в корпорації.

Ініціативи «Богдан Моторс» зокрема стосуються необхідності внесення змін до податкового та митного кодексів. Так, комплектуючі та обладнання для виробництва в Україні мають ввозитись на пільгових умовах, а саме з нульовою ставкою мита. При цьому мито та акциз на імпорт готової продукції мають бути збережені або навіть збільшені.

Окрім того, один з найбільших українських автовиробників, виступив із ініціативою надання пріоритетного статусу продукції вітчизняного виробництва при закупівлі державним коштом.

Також в «Богдан Моторс» наголошують на необхідності законодавчих змін задля стимулювання попиту на екологічний транспорт, що в свою чергу призведе до поліпшення екологічної ситуації в мегаполісах.

ПАТ «Автомобільна компанія «Богдан Моторс» тільки в минулому 2019 році спрямувала до бюджетів та соціальних фондів всіх рівнів 384 504 977,99 грн. у вигляді податків та зборів. Про це йдеться у попередньому фінансовому звіті компанії.

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: