Бужанській громаді науковці пропонують вирощувати чуфу

Сільське господарство

Експерти Інституту економіки та прогнозування НАНУ та Української мережі сільського розвитку проаналізували, наскільки Бужанська ОТГ на Лисянщині вразлива до наслідків зміни клімату.

Ukrainian English Russian

Для цього було проведене експертне опитування, в якому взяли участь мешканці та органи самоврядування ОТГ, а також науковці. Підкреслювалось, що зміни кліматичних умов не уникнути.

Громади повинні адаптуватися і вже зараз діяти, щоб попередити найгірші наслідки в майбутньому. Автори дослідження пропонують зробити заміну традиційних сільськогосподарських культур на більш теплолюбні – нішеві високодохідні культури, відносно стійкі до високих температур.

Однією з таких є чуфа або тигровий горіх, культура родом із Середземномор’я та Північної Африки. Чуфа – одна з найперспективніших нетрадиційних культур для вирощування в Україні та, зокрема, на території Бужанської ОТГ, пише viche.ck.ua.

Поясненням цьому є, на думку науковців, динамічний розвиток ринку та рентабельність виробництва, технологія вирощування, що майже ідентична до вирощування картоплі. Крім того, на території ОТГ вже є сільськогосподарські підприємства, що займаються вирощуванням нішевих культур і можуть бути зацікавлені у вирощуванні чуфи.

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: