Бюджетні прорахунки виявили під час перевірки Мокрокалигірської ОТГ

Новини

Черкаські аудитори виявили додаткові резерви наповнення бюджету під час державного фінансового аудиту виконання бюджету Мокрокалигірської об’єднаної територіальної громади, що на Катеринопільщині.

Ukrainian English Russian

Перевіряли роботу ОТГ за період з 01.01.2016 до 31.05.2018.

Аудитори виявили, що бюджетом ОТГ протягом досліджуваного періоду була втрачена можливість отримати доходи на загальну суму 707,9 тис. грн через використання земель без правовстановлюючих документів, невнесення змін до чинних договорів оренди в частині збільшення орендних ставок, незабезпечення передачі всіх наявних земель в оренду тощо.

Запровадження органом місцевого самоврядування у 2016 – 2018 роках ставок податку на нерухоме майно та земельного податку нижче максимальних рівнів, визначених Податковим кодексом України, позбавило можливості збільшити  дохідну частину місцевого бюджету на суму 6,6 млн грн.

Також виконавчий комітет Мокрокалигірської сільської ради на належному рівні не організував процесу управління майном комунальної власності територіальної громади, що позбавило можливості мобілізувати до бюджету додатково кошти на суму 426,8 тис. грн та заощадити бюджетні кошти на суму 184,2 тис. грн.

За результатами дослідження державні аудитори надали рекомендації та пропозиції, реалізація яких сприятиме підвищенню ефективності використання бюджетних ресурсів і комунального майна ОТГ та збільшення дохідної частини бюджету.

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: