Через борги держави та валютний кредит «Черкасиводоканал» опинився в скрутному становищі

Будівництво. ЖКГ

У зв’язку з ігноруванням державою погашення чималого боргу перед КП «Черкасиводоканал» та судовим позовом нині на підприємстві складається досить непроста фінансова ситуація.

Ukrainian English Russian

У підсумку –  це може мати критичні наслідки, як  для роботи підприємства, так і загалом – для кожного жителя Черкас.

Адже під реальною загрозою може опинитись повноцінне надання послуг з водопостачання та водовідведення у Черкасах. Про це на засіданні виконавчого комітету розповів директор КП «Черкасиводоканал» Сергій Овчаренко.

За його словами, тариф на зазначені послуги котрий рік поспіль затверджує Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Проте щоразу це питання  проходить тривалу затяжну процедуру і ухвалюється з великою затримкою.

 – Загалом за попередні роки борг держави перед КП «Черкасиводоканал» від різниці в тарифах сягнув вже понад 52 мільйона гривень, – зауважив Сергій Овчаренко.

Додатковим істотним фінансовим тягарем для КП «Черкасиводоканал» є кредитні зобов’язання перед Світовим банком у розмірі 10,8 мільйонів доларів, які брались ще у 2009 році на модернізацію обладнання та оновлення виробничого процесу. Тож нині підприємство має щороку сплачувати 800 тисяч доларів. Але через стрімкий ріст курсу – не в змозі виконувати взяті зобов’язання. А оскільки додатковим гарантом повернення зазначеного кредиту виступає Черкаська міська рада, то наприкінці минулого року з бюджету міста було направлено 8,5 мільйонів коштів для погашення вказаного платежу. Тепер департамент фінансової політики Черкаської міської ради вимагає в судовому порядку примусово стягнути ці кошти з КП «Черкасиводоканал».

Сергій Овчаренко констатує, що ця справа з юридичного боку абсолютно програшна для підприємства і загрожує блокуванням рахунків та гальмуванням виробничих процесів.

–  Міська влада Черкас не може лишити КП «Черкасиводоканал» сам-на-сам у такій складній фінансовій ситуації. Оскільки треба чітко розуміти наслідки, які відчує буквально  кожна родина жителів Черкас від зупинки роботи підприємства. Ми маємо докласти максимум зусиль,  застосувати всі можливі важелі впливу, аби не допустити комунального колапсу в місті, – наголосив заступник міського голови Ігор Волошин.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: