Через спалення сухої трави постраждав Липівський орнітологічний заказник

Новини

Вогнем було охоплено понад чотири гектари трави та очерету, скільки цінних птахів знищено наразі невідомо

Ukrainian English Russian

У Золотоніському районі, що на Черкащині, на території Липівського орнітологічного заказника, сталася масштабна пожежа в екосистемі. Вогнем було охоплено понад чотири гектари трави та очерету.  Як йдеться у повідомленні  Держслужби України з надзвичайних ситуацій, наразі невідомо скільки цінних птахів знищено.

"Повідомлення про пожежу надійшло о 10:30. Вогонь спалахнув у плавнях на островах і швидко почав поширюватися очеретом вздовж лівого берега Дніпра. Рятувальникам довелося боротися з пожежою упродовж 4-х годин", - деталізують у службі.

О 14:10 пожежу було локалізовано, а через кілька годин повністю ліквідовано.

Управління ДСНС закликає громадян бути відповідальними, дотримуватися правил пожежної безпеки, не провокувати пожежі в природних екосистемах, не спалювати суху траву та сміття. Адже невинне багаття швидко може перетворитися в справжнє стихійне лихо.

Довідково:

Липівський орнітологічний заказник -  заказник загальнодержавного значення в Україні, площею 4500 га. Створений з метою охорони умов проживання, відновлення та відтворення місцевий і мігруючих видів птахів на акваторії Кременчуцького водосховища. У ньому гніздяться крижень, чи­рок-тріскунок, гуска сіра, веретенник великий. Зустрічаються види, занесені до Червоної кни­ги України: кулик-сорока, гоголь, скопа, сорокопуд сірий, орлан-білохвіст. У осіннній період на території заказника концентруються водоплавні птахи: мартин звичайний, мартин сріблястий, мартин сизий, лиска, чирок, чернь морська, чернь червоноголова, чернь чубата, велика біла чапля та ін. Серед завдань заказника – проведення наукових досліджень та спостережень за станом довкілля, підтримання загального екологічного балансу у регіоні, поширення екологічних знань.

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: