Черкасці просять зробити сортування сміття легкодоступним

Будівництво. ЖКГ

Відповідну електронну петицію зареєстрували на сайті Черкаської міської ради.

 

Ukrainian English Russian

Авторка петиції Олена Десятник зазначає, виконуючи Угоду про асоціацію з ЄС, Україна зобов’язалася протягом найближчих 5 років упорядкувати сферу поводження з усіма видами відходів. Європейському Союзі діють такі вимоги: 65% сміття мають утилізувати, 10% допустимо хоронити.

"У Черкасах майже усі відходи "їдуть" до одного місця — сміттєзвалища у селі Руська Поляна. На шести гектарах черкаського сміттєзвалища – майже 8 мільйонів кубічних метрів сміття. Огидно дивитися на баки, що складаються з купи пакетів разом з органікою. І якщо ти хочеш сортувати сміття, то кидати прийдеться все одно в один бак. Більшість черкасців хочуть сортувати сміття, але їм не дають права це зробити", - пише авторка.

Також наголошує, що згідно зі статтею 14 Закону України "Про відходи" Громадяни України у сфері поводження з відходами мають право на безпечні для їх життя та здоров'я умови при здійсненні операцій щодо поводження з відходами, пише zmi.ck.ua.

"Влада міста Черкас має забезпечити виконання прав черкасців та зробити сортування сміття легкодоступним кожному. Встановити баки для сортування сміття в кожному дворі. Почати хоча б з того, щоб органічні відходи не мішати з іншими! Досить говорити про цю проблему, потрібно її вирішувати", - пояснює Олена.

Варто зазначити, щоб петицію розглянули депутати на пленарному засіданні сесії міської ради, вона має набрати 250 електронних підписів черкасців.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: