Черкащанам розповіли, чи отримають субсидії боржники “Нової якості”

Будівництво. ЖКГ

У департаменті соціальної політики Черкаської міської ради пояснили, що робити громадянам, які мають заборгованість перед управлінською компанією за послуги з управління багатоквартирним будинком, щоб їх не позбавляли субсидії.

 

Ukrainian English Russian

Відповідно до п. 78 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (далі – Положення), після закінчення строку отримання житлової субсидії структурні підрозділи з питань соціального захисту населення самостійно здійснюють призначення житлової субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували її в попередньому періоді.

Для цього департамент соціальної політики Черкаської міської ради без звернення громадян збирає необхідну інформацію в порядку, передбаченому п.14 цього Положення, і протягом 10 днів після отримання зазначеної інформації ухвалює рішення про призначення (відмову в призначенні) житлової субсидії та інформує про ухвалене рішення громадян в визначеному порядку.

Згідно з пп. 5 п. 14 Положення житлова субсидія не призначається, якщо структурний підрозділ з питань соціального захисту населення отримав інформацію про наявність простроченої понад три місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії, пише dzvin.media.

Вочевидь, через значний суспільний резонанс та невизначеність в публічній спільноті щодо правомірності діяльності ТОВ «Управлінська компанія «Нова якість» частина мешканців Черкас не здійснювала платежів з оплати послуги з управління багатоквартирним будинком. В той же час, громадяни  часто повідомляють, що платіжок від компанії до них не надходило жодного разу. Проте ТОВ «Управлінська компанія «Нова якість» продовжувала нараховувати суми до сплати, таким чином у громадян накопичилася заборгованість.

Відповідно до інформації, отриманої від ТОВ «Управлінська компанія «Нова якість», прострочену понад три місяці заборгованість з оплати послуги з управління багатоквартирним будинком станом на 01.02.2020 мають 583 домогосподарства (зокрема по Соснівському району – 299, по Придніпровському району – 284). Березень та квітень не враховано в зв’язку з карантином.

На підставі цього, відповідно до вимог пп. 5 п. 14 Положення такі домогосподарства втратили право на призначення житлової субсидії з 01.05.2020 через наявну прострочену понад три місяці заборгованість з оплати послуги з управління багатоквартирним будинком.

Для того, щоб відновити право на отримання житлової субсидії, згідно з пп.5 п.14 Положення, потрібно протягом двох місяців з початку нового опалювального (неопалювального) сезону документально підтвердити сплату заборгованості або укласти договір про її реструктуризацію, або оскаржити заборгованість в судовому порядку (в такому разі має бути наявна ухвала про відкриття провадження у справі). В іншому випадку – з місяця, що настає за тим, в якому до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення надійшло документальне підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі).

Якщо громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або уклав договір про її реструктуризацію, або оскаржив наявність заборгованості в судовому порядку в строк понад два місяці з дати отримання повідомлення про відмову в призначенні житлової субсидії на наступний сезон, житлова субсидія в такому разі призначається з місяця, що настає за місяцем, в якому громадянин вчинив такі дії. Житлову субсидію на наступний сезон у вищезазначеному випадку за рішенням комісії може бути призначено з початку сезону. Таке рішення комісія може прийняти на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.

Також, опрацювавши інформацію, отриману від ТОВ «Управлінська компанія «Нова якість», через наявну прострочену понад два місяці заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг (внесків/платежів), строк позовної давності якої не минув, сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, 17 пільговиків було переведено з грошової готівкової форми монетизації на безготівкову, відповідно до пункту 7 Порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі».

Після закінчення карантину, відповідно до норм постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848, для решти домогосподарств знову будуть враховані заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, зокрема й з оплати послуги з управління багатоквартирним будинком ТОВ «Управлінська компанія «Нова якість». Прогнозовано в рази зросте кількість домогосподарств, які втратять право на отримання житлової субсидії, а також отримувачів пільг на житлово-комунальні послуги, яких буде переведено з грошової готівкової форми монетизації на безготівкову. Як наслідок, громадяни будуть змушені сплачувати повну вартість всіх житлово-комунальних послуг, що призведе до соціальної напруги.

Тож громадяни вже зараз мають подбати про збереження права на отримання житлової субсидії та пільг в грошовій готівковій формі. Відповідно до вищезазначеної постанови КМУ, для цього необхідно: або сплатити заборгованість, або укласти договір про її реструктуризацію, або оскаржити заборгованість в судовому порядку.

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: