Черкащанам роз’яснили, що таке плата за абонентське обслуговування

Новини

Торік у травні набув чинності Закон України „Про житлово-комунальні послуги“, який визначає, зокрема, нову класифікацію житлово-комунальних послуг, нову систему взаємовідносин, що виникатимуть у процесі надання та споживання цих послуг, передбачено різні моделі договірних відносин у сфері комунальних послуг, підходи до формування тарифів на комунальні послуги та нарахування плати споживачам, інформує пресслужба Черкаської ОДА.

 

Ukrainian English Russian

Відповідно до вимог чинного законодавства надавачі комунальних послуг повинні переукласти договори з усіма категоріями споживачів. Після переукладання вказаних договорів для споживачів змінюється і структура платіжки за отримані комунальні послуги.

Чи не найбільше запитань у споживачів, а саме співвласників багатоквартирних будинків, послуги яким надаються відповідно до укладених індивідуальних договорів, виникає щодо нового виду платежу – плати за абонентське обслуговування.

Відповідно до чинного законодавства плата за абонентське обслуговування – це платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальних послуг у багатоквартирному будинку (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і з постачання та розподілу електричної енергії). Вона включає, зокрема відшкодування витрат виконавця, пов’язаних з укладенням договорів про надання комунальних послуг, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами та нарахування плати за спожиті комунальні послуги, абонентський супровід, витрати на обслуговування приладів розподільчого обліку (лічильники) у квартирах (приміщеннях) багатоквартирного будинку тощо.

Абонентська плата нараховується у фіксованому розмірі і не може перевищувати  граничного розміру визначеного постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року № 808. З 01.12.2020 рівень граничного розміру становить 32,19 грн.

Плата за абонентське обслуговування є платежем, що нараховується окремо від плати за комунальну послугу (яка розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів на відповідну комунальну послугу та обсягу спожитих комунальних послуг).

Звертаємо увагу, що витрати, закладені в плату за абонентське обслуговування завжди були закладені в тариф, однак після змін у законодавстві витрати на абонентське обслуговування виведені в окремий платіж.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: