Черкащанка вирощує 600 сортів троянд і має великий фруктовий сад

Новини

Першим справжнім захопленням Олени Михайлівни Горобченко р. з Умані  були троянди. Бажання займатися цією культурою остаточно сформувалося і зміцнилося після відвідин «Рожевої республіки» Миколи Громлюка. Олена досі перебуває під враженням від побаченого майже 18 років тому. Тоді троянди полонили її серце остаточно і безповоротно. Вона стала збирати свою колекцію, яка сьогодні налічує 600 сортів, пише “НП”.

Ukrainian English Russian

Звичайно, одними трояндами Олена Михайлівна не обмежилася. В її садочку знайшлося місце і ірисам (800 сортів), і лілейникам (400 сортів), і іншим декоративним рослинам. Також є величезний фруктовий сад, але про все по порядку.

Отже, троянди – це не тільки кохання з першого погляду, але і хобі, яке стало частиною життя. Горобченко Олена не шукає легких шляхів, на її клумбах ростуть невибагливі сорти, а також ті, яким важливий постійний догляд.

Наприклад, Блек Меджік – це класика, він ідеальний для зрізу, в букетах просто неперевершений, але повозитися з ним доведеться. Сорт любить рости на відкритих сонячних місцях, на достатньо родючих ґрунтах. І, природно, потребує підгодівель, поливів. Без них буде складно отримати гарні і нарядні бутони.

Тим, хто рідко буває на дачних ділянках або немає вільного часу для догляду за квітковими клумбами, Горобченко Олена радить зупинитися на грандифлорі, флорібунді, канадських трояндах. Сорти цих видів невибагливі, морозостійкі, стійкі проти багатьох шкідників і мають прекрасний вид. З плетистих варто звернути увагу на сорти, створені відомим селекціонером Девідом Остіном. Їх не треба на зиму знімати з опор, якщо вони і підмерзнуть, то все одно без цвіту не залишать.

У плодовому саду Олени Михайлівни ростуть 30 сортів яблуні і стільки ж сортів груші, 46 сортів персиків, 11 сортів нектаринів, 40 сортів абрикос, 15 сортів слив. Таке велике господарство потребує уваги та догляду.

Завдяки багаторічному досвіду в садівництві Олена навчилася розставляти пріоритети. І перше місце вона завжди віддає смаковими якостями.

Садівник воліє обробляти сад баковими сумішами, де є фунгіцид, інсектицид і добриво. Обробки хімічними препаратами дуже знижують імунітет рослини, а добриво допомагає відновити сили.

Проблему поливів Олена Михайлівна вирішує з допомогою мульчування. Весь її сад знаходиться під мульчею з соломи. Вона допомагає затримувати вологу, не перегріватися коріння, зупиняє ріст бур’янів. Природно, без поливів не обійтися, але з допомогою мульчі їх можна проводити рідше.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: