Черкащани мають змогу замовити радіаційне обстеження свого житла

Новини

Люди завжди перебували під дією «природного радіаційного фону», що формувався за рахунок від природних радіоізотопів в ґрунті, воді, повітрі. Найбільший поки що вклад в дозу, отриману від природної радіації Землі, вносить радон (Rn), дочірній продукт радію.

Ukrainian English Russian

 

Радон-222 – це газ без кольору і запаху, важкий та радіоактивний. Він легко розчиняється у воді, а ще краще в жирових тканинах живих організмів. Він становить небезпеку для людей, оскільки при вдиханні повітря з радоном та продуктами його розпаду радіонукліди накопичуються в найтонших структурах легень і опромінюють людину зсередини (тривале опромінення клітин дихальних органів). Значні дози опромінення можуть спровокувати рак легенів або лейкемію.

Дослідженнями встановлено, що джерелами радону у повітрі приміщень служать, головним чином, підвальні приміщення будівель, будівельні матеріали, з яких побудований будинок та мають  високий вміст радію.

Зараз багато людей мають особисті дозиметри для вимірювання загального фону радіації в квартирі. Але для вимірюваннярівня радону вони не підходять, тут необхідно викликати фахівців з радіометром радону.

Об’ємна активність радону в повітрі житлових приміщень  залежить від багатьох умов, тому його зниження можна досягти за допомогою різних заходів. Деякі з цих заходів проводяться тільки стосовно новобудов. Наприклад, на стадії будівництва будинків і споруд необхідно використовувати матеріали, в яких відсутня аномально висока питома активність радію-226 (дерево, цегла, залізобетон).

Для вже збудованих споруд ефективними заходами протирадіаційного захисту від радону, які дозволяють знизити його концентрацію у 10-15 разів, є такі:

– герметизація щілин у підлозі та стінах;

– вентиляція підвальних приміщень;

– постійне провітрювання не тільки житлових та виробничих приміщень, а також ванно-душових комплексів i кухонь, в яких використовується газове опалення.

Державна установа «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України надає послуги з проведення лабораторних досліджень радону у помешканнях.

З цією метою слід звернутися за адресою: м. Черкаси, вул. Волкова, 3.

Довідки за телефоном : (0472)  37-90-13

 

 

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: