Черкащанин майструє арт-кораблі

Практика бізнесу

Цього літа на набережній Осташівського ставу уманчани і гості міста милувались арт-об’єктом «Корабель». УманьNews.City познайомились із його автором Миколою Чистиком та розпитали про захоплення кораблями і створення їхніх моделей.

Ukrainian English Russian

Уманчанин Микола Чистик працює водієм, а вільний час присвячує унікальному захопленню — створенню моделей кораблів.

Розповідає, що створювати кораблі дуже цікаво, хоч цей процес і займає багато часу та потребує уваги.

— Хочу одразу звернути увагу, що я не роблю моделі, які є точними копіями старовинних кораблів. Тобто професійні моделісти-кораблебудівники можуть скептично подивитись на мої роботи, але я виготовляю їх повністю вручну, це не куплені у магазині конструктори. Це стовідсотково ручна робота. Деякі запчастини і матеріали я купую в інтернеті, дещо виготовляю сам.

Микола розповідає, що ідея кожного нового корабля починається із малюнка. І над створенням кожного корабля від ідеї до фіналу він працює сам, а загалом увесь процес займає кілька місяців:

— Багато своїх робіт я дарував друзям, зараз час від часу вдається продавати. У мене була одна цікава робота. Це був галеон, який зараз стоїть у ресторані в Стамбулі.

Зараз Микола Чистик завершує створення римської біреми — це корабель ІІІ ст. до н.е. А далі планує виготовити корабель, на який чекала романтична Асоль.

— Це буде бригантина білого кольору під пурпуровими вітрилами — корабель із повісті Олександра Гріна «Асоль». Розмірами теж буде приблизно півтора метри.

Микола зізнається, що вже збився з рахунку і точно не може сказати, скільки кораблів створив, але каже, що з пів сотні точно виготовив.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: