Черкащанин на власному городі вирощує екзотичний овоч ківано

Сільське господарство

Серед багатьох рідкісних, екзотичних рослин, які вирощує впродовж багатьох років у селі Віньковець Звенигородського району овочівник-експериментатор Іван Шульц, найбільшими його улюбленцями є «їжачки». Саме так він називає ківано, хоча той має й багато інших назв: антильська диня, новозеландський огірок, рогата диня, мелано, ангурія.

Ukrainian English Russian

Батьківщина цієї незвичайної рослини – Нова Зеландія, але сьогодні її успішно вирощують в Південній Америці, Ізраїлі, Італії і у нас, в Україні. До речі, на українській землі екзот почувається дуже добре, наче вдома, пише видання napensii.ua.

 У великих містах диковинний овоч навіть є у в супермаркетах і продається під назвою «ківано», але й коштує недешево. Так, в одному з київських супермаркетів ківано коштує  93 грн за 1 шт.

Плоди можна використовувати для приготування салатів, смажити і консервувати. Вони мають не лише дієтичне, а й лікувальне значення. Ківано сприяє виведенню холестерину з організму, лікує печінку і нирки.

Ківано - це трав’яниста ліана родини гарбузових. Тож і культивує її овочівник як звичайні огірки, дині та кавуни. Проте відмінність все ж є. Ківано треба вирощувати через розсаду..

Культура теплолюбна і вологолюбна, тож її слід регулярно поливати. Врожай у прохолодній кімнаті може зберігатися протягом 3-6 місяців.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: