Черкащанин удома вирощує екзотичні фрукти

Сільське господарство

У самісінькому центрі Черкас 47-річний Костянтин Опарин вирощує декілька сортів лимонів, лайм, памело, мандарини, апельсини, інжир, каву, бергамот, ацеролу, гранати, ківі та багато інших екзотичних фруктів — до назв яких не звичне українське вухо. Усього в колекції черкащанина близько 50 видів екзотичних рослин.

Ukrainian English Russian

Костянтин запевняє, фрукти, вирощені вдома, набагато смачніші, ніж завезені до місцевих супермаркетів із заморських країн. Плодам своїх рослин Костянтин дає достигнути, імпортовані ж зазвичай зривають ще нестиглими, аби ті дісталися до прилавків українських магазинів цілими, до того ж їх обробляють протигрибковими препаратами. Через усе це вони не набирають своїх смакових якостей.

Домашні ж стовідсотково натуральні, екологічно чисті і смачні. Більше того у домоволодінні черкащанина є такі фрукти, яких на прилавках місцевих супермаркетів і не знайти, пише vechirka.net.

— Раніше я працював в одному із силових відомств. Якось мені захотілося мати на роботі лимон. Як то кажуть, випадковості — не випадкові, з цього лимону і почалося моє захоплення екзотичними рослинами, — ділиться садолюб.

Черкащанам він пропонує саджанці своїх екзотичних рослин. Разом із саджанцями він за потреби підтримує нових господарів консультаціями та порадами. Свою ж колекцію також розширював через спілкування із любителями екзотичних рослин у соцмережах та тематичних форумах, де цитрусоводи та екзотоводи діляться досвідом і інформацією. Частина саду чоловіка знаходиться у Черкасах, решта росте за містом у батьківській хаті. Доглядати за цим садом допомагає мама.

Для того, аби в наших умовах виростити екзотичні плоди, не потрібно особливих умов, навіть теплицю мати не обов’язково. Свої рослини Костянтин влітку виносить на вулицю, адже мешкає у приватному будинку, а взимку частину рослин тримає в помешканні, на підвіконнях, частину зносить у холодний та темний підвал.

Для наших умов та клімату підходять лише самозапильні рослини. Свій сад Костянтин обов’язково підживлює. Для того щоб рослини плодоносили їм потрібні фосфор, калій, а для росту — азот. При грамотній підкормці з рослини, що росте у горщику, можна зібрати кількакілограмовий урожай фруктів.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: