Smart-спеціалізація – це підхід Європейського Союзу для досягнення сталого регіонального розвитку. Вона передбачає тісну співпрацю та діалог влади, бізнесу, науки і громади, а також спільне бачення економічного, інноваційного та наукового потенціалу регіону. Це можливість виявити унікальність та конкурентні переваги кожного регіону через підприємництво, інновації, інвестиції, промисловість та науку.
– Це більше марафон, аніж спринт, – каже директор Департаменту регіонального розвитку облдержадміністрації Роман Карманнік, – Вже рік ми не даємо спокою кураторам цього процесу в ЄС, бо хочемо мати собі таку smart-спеціалізацію. Адже це можливість отримати фінансовий ресурс від Європейського Союзу на розвиток підприємництва, інновацій, науки та промисловості Черкащини. Ми абсолютно чітко бачимо ті можливості та перспективи, а також унікальні переваги Черкаської області, від розкриття і розвитку яких наш регіон стане не лише економічно сильним, а й відомим. І це не перебільшення. Нещодавно, перебуваючи у складі української делегації в Польщі, я побачив як це працює в Мазовецькому, Поморському та Нижньосілезькому воєводствах.
Хоч спочатку і не потрапили до трійки пілотних українських регіонів, які впроваджують проект з розробки smart-спеціалізацій, продовжує Роман Карманнік, область самостійно зареєструвалася на платформі smart-спеціалізації і напряму розпочала комунікувати з головним офісом в ЄС та переконувати, що Черкащина має доволі сильний нерозкритий потенціал, інформують в ОДА.
Підтримують процес упровадження smart-спеціалізації в Україні й на Черкащині зокрема, Команда Підтримки Реформ МЕРТ та Ukrainian Institute for International Politics. Представники цих організацій Ніно Даменія та Ростислав Томенчук минулого понеділка взяли участь у круглому столі «Смарт спеціалізація: результат співпраці влади, бізнесу і науки», що проходив у Черкасах. Тут презентували існуючі європейські практики та алгоритм подальшої роботи з Черкащиною.