Черкащину хочуть розділити на 4 або 5 повітів

Новини

В Україні триває обговорення пропозицій з удосконалення адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня. Зокрема, обговорюється, якого розміру будуть території, на які ділитимуться області, і як вони називатимуться.

Ukrainian English Russian

Про це йшлося під час брифінгу з питань нового районного поділу областей, який відбувся нещодавно в Черкасах.

Як зазначив засновник і голова правління аналітичного неурядового Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко, Міністерство регіонального розвитку запропонувало поділяти Черкащину на чотири повіти або райони: Черкаський, Уманський, Звенигородський та Золотоніський. Сам Ігор Борисович пропонував би 5 повітів: Черкаський, Уманський, Звенигородський, Золотоніський та Смілянський (нагадаємо, на збереженні Смілянської територіальної одиниці наполягають у Смілі, тоді як у Чигирині – проти цього, бо хочуть ввійти у Черкаський, а не Смілянський повіт), пише procherk.info.

За словами Ігоря Коліушка, поділ на 5 повітів у цілому підпадав би під визначені критерії: у повіті має бути не менше 150 тисяч і не більше 800 тисяч жителів. Щоправда, при такому поділі до визначених розмірів «не дотягував» би лівобережний Золотоніський повіт. Через це відбувається дискусія, чи варто зарахувати Канівський район до Золотоніського повіту (інший варіант – приєднати його до Черкаського або розділити між Золотоніським і Черкаським). Чигиринський район може відійти до Черкаського повіту.

Як наголосила голова правління громадської організації «Незалежний центр правових досліджень та ініціатив», регіональний консультант з юридичних питань Асоціації міст України в Запорізькій області Маргарита Трипольська, дискусії щодо можливого майбутнього адміністративно-територіального українських областей тривають. Важливим критерієм утворення майбутніх субрегіональних адміністративно-територіальних одиниць є 60-кілометрова доступність від центру (головного міста) повіту/округу/району. Пані Трипольська погодилася з Ігорем Коліушком щодо необхідності створення на Черкащині не 4, а 5 повітів, адже для тої кількості ОТГ, які уже створені в області, чотирьох субрегіональних одиниць було б замало.

На базі майбутніх укрупнених повітів/округів/районів не планується утворювати місцевих рад, а центральну державну владу представлятиме префект.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: