Черкаська курятина за якістю обійшла своїх конкурентів

Споживчий ринок

Центр експертиз “ТЕСТ” провів дослідження курячих стегенець від п’яти найпопулярніших українських виробників курятини. Продукція оцінювалась за багатьма критеріями,  в тому числі й за результатами лабораторних досліджень. У підсумку, лише одна торгова марка не отримала суттєвих зауважень - це «Наша Ряба».

Ukrainian English Russian

Для дослідження Центром Експертиз було закуплено 5 зразків курячих стегенець. Експерти зробили акцент на закупівлю зразків в супермаркетах у запакованому вигляді, що важливо для правильної ідентифікації об'єкта дослідження. Тестували наступні торгові марки: "Знатна курка", "Наша Ряба", "Чебатурочка", "Гаврилівські курчата". І один зразок базарного представника (хоча теж промислового виробництва, не домашня) - "Славне курча".

При порівняльному тестуванні продукція була перевірена за різними показниками, в першу чергу, для перевірки її безпеки. Також було оцінено, наскільки правильно оброблене м'ясо, його товарний вигляд. З урахуванням результатів перевірки в лабораторії, органолептичної оцінки, а також зауважень щодо маркування та пакування, були виставлені загальні оцінки. У тест також був додатково включений параметр - дельвотест.

 Це відповідь на запит споживачів: "чули, що несвіже м'ясо курки промивають в хлорці або в чомусь подібному перед продажем". Дельвотест якраз і визначає, чи існують будь-які речовині, що перешкоджають зростанню мікроорганізмів (зокрема, різних антибіотиків, дезінфекційних та антибактеріальних речовин). В даному випадку нічого подібного виявлено не було.

За результатами порівняльного тестування курячих стегенець загальна оцінка "відмінно" у марки "Наша Ряба". Решта продуктів отримали загальні оцінки "погано", в першу чергу їх підвела мікробіологія - у всіх зафіксовано перевищення загального мікробного числа.

Так, м'ясо досліджували за загальним змістом мікроорганізмів (загальне мікробне число, раніше МАФАМ). Їх не повинно бути більше 5х105 КУО в 1 г для фасованої продукції. Під час перевірки, одразу чотири зразки з п'яти, не пройшли перевірку: перевищення було зафіксовано в "Знатна курка", "Гаврилівські курчата", "Славне курча" і "Чебатурочка". Другий показник на наявність сальмонели не було виявлено ні в одному зразку. Ці показники мікробіології нормуються наказом №16 Департаменту ветеринарної медицини.

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: