Черкаське агропідприємство втратило майже половину посівів озимої пшениці

Сільське господарство

Через несприятливі агрокліматичні умови та розвиток фузаріозної гнилі в ПСП «Агрофірма «Шульц», що на Черкащині, загинули близько 135 га озимої пшениці. Усього в господарстві було посіяно 307 га цієї культури.

Ukrainian English Russian

У господарстві розробляють план, як призупинити розвиток хвороби на решті площ.

Про це в коментарі Kurkul.com повідомив директор «Агрофірми «Шульц» Олександр Лупашко.

«Будемо пересівати. Найбільш імовірно, що на цих полях тепер буде кукурудза, оскільки грунт уже заражений грибом-збудником фузаріозу і сіяти інші зернові просто недоцільно. Загибелі озимої пшениці сприяло багато факторів. При вході в зиму земля на наших полях не встигла промерзнути і при відносно високих температурах випав сніг. Саме це сприяло розвитку хвороб на озимих. До слова, у Корсуньському та Городищенському районі протягом зими випало найбільше снігу. І в низинах у нас досі зберігається сніговий покрив на рівні 10 см. Є лише невеликі проталини», — розповідає Олександр Лупашко.

Агроном господарства Сава Колісник пояснює, що через інтенсивний розвиток  фузаріозної гнилі на озимій пшениці, врятувати половину посівів уже не вдасться. На решті площ найближчим часом вноситимуть фунгіциди, аби призупинити розвиток хвороби.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: