Черкаські експерти поділилися валютними прогнозами на 2018 рік

Фінанси

У бюджеті України на 2018 рік закладений прогноз курсу гривні у порівнянні з доларом на рівні 29,3 гривні. Загрозою для національної валюти є зростання інфляції

Ukrainian English Russian

Регулятор традиційно каже, що фундаментальних причин для девальвації гривні немає.У той же час економісти та фінансисти зазначають, що у випадку зі стабільністю гривні краще бути песимістами та зняти рожеві окуляри, пише vikka.ua.

Голова  міської спілки  підприємців та промисловців, кандидат  економічних наук, член Всеукраїнської спілки вчених економістів Петро Чернявський називає курс гривні, закладений у головному фінансовому документі країни, необґрунтованим.

"Економіка не зростає. Немає підстав для укріплення гривні", – зазначає експерт.

Науковець прогнозує, що протягом року курс гривні впаде до 40 грн за долар.

"Курс буде меншим, якщо його будуть надзусиллями стримувати штучно", – вважає Петро Чернявський.

А от фінансовий експерт із Черкас Олексій Кулеша робити прогнози щодо національної валюти не береться. Каже, що окрім економічних чинників, на курс гривні впливає занадто багато непередбачуваних факторів.

"Це ситуація в АТО, макроекономічна ситуація, позиція Нацбанку України. Невідомо, яку політику для себе вони оберуть. Це можуть бути плавні заходи, а можуть бути напівстресові ситуації. Це коли весь рік курс тримається на рівні 26 гривень за долар, а наприкінці року ми бачимо 28 грн/дол.", – пояснив експерт.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: