Черкаські фермери втрачають врожаї через застарілу техніку та відсутність сівозміни

Сільське господарство

Минулого року українські фермери зібрали рекордний врожай зернових – 70 млн. тон. Майже 6% врожаю зібрали на Черкащині – це п’ятий показник в Україні і третій у центральному регіоні.

Ukrainian English Russian

Цього року, як очікується, аграрії зберуть ще більший врожай. Проте фахівці вважають, що черкаські фермери могли би збирати набагато більші врожаї, розповідає «Ранок з Інтером з 7.00 до 10.00».

З одного гектару в Черкаській області збирають майже 49,5 центнерів пшениці, а в європейських  країнах – суттєво більше. Наприклад,  в Угорщині – 52,5, у Франції – 67, у Німеччині – 76 центнерів з гектару, пише procherk.info.

Фахівці називають три основні причини більш низької врожайності. Перша – це застаріла техніка. До 10% врожаю зернових втрачаються на шляху від поля до елеватора. Банально, зерно висипається з причепів – їх парк зношено на 80%. Друга причина – відсутність сівозміни. Фермери насаджують соняшник та ріпак, які потребують багато поживних речовин. Якщо не змінювати культури, земля виснажується. Третя причина – низький рівень внесення добрив. Якщо в 1990 році в Україні в середньому вносили 44 кілограми азоту на гектар, то минулого року показник склав 37. Для порівняння: в Польщі на 1 гектар вносять 82 кг азоту, в Угорщині – 91, а в Німеччині – 102. Тобто, щонайменше у 2,5 рази більше!

За умови модернізації парку сільгосптехніки, дотримання умов сівозміни та збільшення обсягів внесення добрив до європейського рівня, Україна могла б щороку збирати вдвічі більше зернових – понад 150 мільйонів тон. «Для цього потрібно зробити небагато. Забезпечити стабільну роботу українських хімічних підприємств та сприяти сівозміні на полях», – зазначив Сергій Лісковський, віце-президент Союзу хіміків України.

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: