Черкаські науковці вибороли грант для дослідження наноматеріалів

Інновації

Цьогоріч команда фізиків Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького серед понад двох сотень претендентів виборола міждержавний грант і отримала фінансування на дослідження в галузі наноматеріалів.

Ukrainian English Russian

Про це повідомляє пресслужба вишу.

Протягом двох років науковці разом із польськими колегами з університету AGH Кракова будуть вивчати процеси утворення наноформ оксидів перехідних металів, зокрема — пентаоксиду ванадію. Ці матеріали є перспективними для збільшення ємності електроакумуляторів, створення чутливих газових сенсорів, нанотранзисторів та іншого.

До складу черкаської наукової групи під керівництвом професора Андрія Гусака входять викладачі кафедри фізики, аспіранти і студенти спеціальності «Прикладна фізика та наноматеріали». Експериментальні дослідження проводяться на науковому обладнанні центру фізико-хімічних досліджень ЧНУ під керівництвом директора центру Ярослава Короля.

Консультативну підтримку проєкту надають фахівці кафедри хімії та наноматеріалознавства університету, зокрема Ростислав Галаган. Планом робіт передбачено експериментальне вивчення закономірностей формування наночастинок методами електронної мікроскопії, спектроскопії та іншими, а також розвиток теоретичних уявлень про атомні механізми їх утворення.

– Зважаючи на успішний досвід роботи фізиків ЧНУ у складі попередніх європейських проєктів, сподіваємося на отримання важливих і цікавих результатів у новому грантовому дослідженні, – зазначив Ярослав Король.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: