Черкаські ОСББ зацікавилися снігоприбиральним винаходом студентів

Інновації

Черкаські студенти власноруч змайструвати снігоприбиральну машину заради того, аби нарешті почистити подвір'я університету. На це їм знадобилися деталі старої автотехніки і півроку часу. Тепер снігові кучугури розгортають за півгодини

Ukrainian English Russian

Ідея створити диво-техніку прийшла на думку, коли для університету не знайшлося жодної комунальної машини, аби розчистити доріжки від снігу. Склали його зі всього, що було під рукою: труби знайшли у майстерні, запчастини взяли зі старих автівок та мототранспорту, інформує 24tv.ua.

"Сам ківш був зроблений із газового балона, розрізаний, опускається він легко, просто рукою. Щоб лопатами не кидати сніг по території, то розгортаємо саме на багі", – зазначив студент-винахідник Сергій Горьовий.

Всі вали на нашому багі виточувалися на токарному станку, шліфувальні роботи проводилися на шліфувальних станках і всі шестерні робилися на фрезерному станку, – прокоментував студент Іван Біленко.

Ця снігоочисна машина – швидка і легка в управлінні. А ще може прибрати сніг у вузьких вуличках, де не проїде велика техніка.

Про ідею студентів уже дізналися в кількох черкаських об'єднаннях багатоквартирних будинків. Хочуть і собі таку машину замовити. Винахідники порахували: її собівартість – 30 тисяч гривень. А от скільки коштуватимуть наступні моделі, поки сказати не можуть. Говорять: поки що тривають переговори.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: