Черкаські підприємці не досить активно впроваджують екологічний менеджмент

Новини

Якщо для пересічного споживача сортування і переробка – це «плюсик в карму» та невеличка фінансова винагорода, то для бізнесу – можливість укласти серйозні міжнародні контракти.

Ukrainian English Russian

З підприємствами, на яких впроваджено система екологічного управління, працюють охочіше, навіть якщо у конкурентів – нижчі ціни, пише zmi.ck.ua.

 - Іноземні компанії прагнуть стабільності та впевненості у тому, що завтра не доведеться шукати нового партнера через «несподівану перевірку» чи надзвичайну ситуацію на виробництві, - коментує директор та засновник ТОВ «Сертифікант» Віталій Бєлоусов. – Тож компанії, у яких запроваджені системи якості, екологічного менеджменту та безпеки на виробництві мають серйозні конкурентні переваги. Один з наших клієнтів «обійшов» конкурентів лише через те, що впровадив ці три позиції. А різниця в цінах була – кілька мільйонів.

Як зауважує Віталій, також для європейський і американських інвесторів важливо, чи використовує партнер у будівництві небезпечні матеріали. Якось серйозна угода ледь не зірвалася через звичайний для нас… шифер:

- Це був кейс  будівельної компанії «ЕРІДОН-Буд». Закордонні інвестори приїхали дивитися об`єкт і були усім задоволені, аж поки… не підняли догори голову і не побачили шифер, після чого – моментально покинули приміщення. Справа в тому, що шифер містить небезпечний для здоров`я азбест.

Часточки азбесту можуть проникати навіть в легені, а азбестовий пил не виводиться із організму і  з часом може навіть призвести до раку легень. Ця ситуація стала поштовхом для компанії – звернутися до нас і розібратися з тим, як вести бізнес відповідно до міжнародних екологічних норм. До речі, знайти місце утилізації шиферу виявилося нелегко. В Україні існує всього два сховища, де захоронюють ці потенційно небезпечні відходи.

При тому, що ще на момент ухвалення Національної стратегії управління відходами в Україні, 3 роки тому, загальний обсяг накопичення небезпечних відходів у нашій державі становив 5 млрд. тонн. А поточні витрати на їх видалення і зберігання - близько 600 млн. гривень.

Як переконують експерти ТОВ «Сертифікант», утилізувати відходи – вигідно, навіть якщо не плануєш виходити на міжнародні ринки. Адже невиконання вимог законодавства тягне за собою чималенькі штрафи.

- Яскравий приклад – кейс компанії Allseeds Black Sea LLC», яка виготовляє соняшникову олію. Уже в процесі впровадження системи екологічного керування, керівництво компанії зрозуміло, що завдяки нововведенням уникне штрафів. А отже, впровадження системи екоменеджменту вигідне, навіть якщо не приносить прямих прибутків, - коментує Віталій Бєлоусов.

Та незважаючи на численні вигоди, підприємці Черкас і області не надто активні у впровадженні екологічного менеджменту. Хоч українське законодавство та Угода про Асоціацію з ЄС прямо зобов`язують підприємців дбати про екологію, але відсутність «мотивуючих покарань» зводить нанівець суворість законодавства.

Як розповідають фахівці ТОВ «Сертифікант», серед їхніх клієнтів – лише 3 черкаських фірми, натомість у київському регіоні цей показник вищий у 7 разів.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: