Черкаські підприємства торік витратили на науку більше 100 млн.грн.

Новини

За даними Головного управління статистики, у 2015 році наукову та науково-технічну діяльність здійснювали 20 підприємств та організацій області.
Ukrainian English Russian

Наукову сферу представляли 9 галузевих науково-дослідних та проектно-конструкторських організацій, 3 вищих навчальних заклади, 5 наукових установ академічного профілю та 3 підприємства заводської науки.

Наприкінці 2015 року кількість спеціалістів, які безпосередньо виконували дослідження та розробки (дослідники і техніки), становила 490 осіб, з яких 54 – кандидати наук, 2 – доктори наук.

Для виконання наукових та науково-технічних робіт установами, організаціями та підприємствами Черкащини за 2015 р. було використано внутрішніх витрат на 101,9 млн.грн. Головним джерелом фінансування витрат були власні кошти підприємств та організацій, які становили 71% від загального обсягу витрат. За рахунок бюджетних асигнувань профінансовано 18,6% витрат, вітчизняних – 8,4%, іноземних замовників – 0,7% та за рахунок інших джерел –1,3%.

У звітному році на фундаментальні дослідження спрямовано 23% від загального обсягу науково-технічних робіт, виконаних власними силами, прикладні дослідження – 23,9%, на науково-технічні розробки – 48,8%, на науково-технічні послуги – 4,3%.

Протягом 2015 року виконувалося 232 наукові та науково-технічні розробки, спрямовані на створення нових видів виробів, технологій, матеріалів, сортів рослин і порід тварин, методів і теорій, з них 209 впроваджені у виробництво.
Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: