Черкаські роботодавці найчастіше шукають працівників робітничих професій

Новини

Директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко розповів порталу «Діловий регіон» про дисбаланс на ринку праці та найбільш затребувані професії регіону

Ukrainian English Russian

«На сьогодні для Черкащини як і України в цілому актуальними питаннями залишаються існування професійно-кваліфікаційного дисбалансу між попитом та пропозицією робочої сили на тлі недостатньої кількості робочих місць та невисокий рівень заробітної плати, яку пропонують роботодавці», - відзначає фахівець.

Так, протягом 2017 року роботодавці проінформували центри зайнятості про наявність 37,3 тис. вакансій.  Середній  розмір заробітної плати у вакансіях становив 3,6 тис. грн. (у 2016 році – 2 тис.  грн.). Незважаючи на суттєве зростання рівня оплати праці, що насамперед пов’язано з підвищенням її мінімального розміру, лише у 3 % заявлених  вакансій  розмір заробітної плати – вище від середнього по області (понад 6 тис. грн.).

За професійними групами: найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації устаткування, кваліфікованих робітників з інструментом, працівників сфери торгівлі та послуг та на представників найпростіших професій.

У розрізі професій найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників – це швачки, електромонтери, слюсарі, електрогазозварники, пекарі, водії, токарі,  маляри, муляри, оператори котельні тощо.

Також затребувані працівники сфери послуг (продавці, кухарі, охоронники, офіціанти, бармени, молодші медичні сестри, перукарі тощо).

У сільськогосподарському секторі – трактористи, робітники з обслуговування сільськогосподарського виробництва, птахівники, тваринники.

Залишається високим попит на професіоналів та фахівців з досвідом роботи - бухгалтерів, спеціалістів держаної служби, лікарів, вчителів, інженерів різних галузей, фармацевтів, менеджерів а також економістів. 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: