Черкаські селяни через посуху стали садити більше гарбузів

Сільське господарство

Землі біля Умані родючі, найкращі чорноземи в Україні, але без дощів вони перетворюються на кам’янисті брили. Картопля цього року не вродила. Зібрали найгірший врожай за півстоліття. І це вже не перший рік, коли у зв’язку з потеплінням різко впали врожаї картоплі, традиційної для цього краю, пише «Голос України».

Ukrainian English Russian

На уманському базарі правлять бал фермери з Херсонщини. Картопля, перець, помідори, абрикоси, персики — Херсонщина виявилася готовою до спеки, бо ще раніше стала практикувати зрошення земель і віддала перевагу стійким до високих температур сільськогосподарським культурам

Минулими роками Черкаська область забезпечувала південь і схід України картоплею та іншими культурами, а нині її потіснила Херсонщина.

Жителі села тим часом на роздоріжжі — вони не знають, куди піти і садити та сіяти. Підприємливі, які мають стартовий капітал, на подвір’ях бурять свердловини і зрошують землю протягом літа водою. Це задоволення не з дешевих, необхідно вкласти в зрошувальну систему до 100 тисячі гривень. При пенсії дві тисячі гривень чи зарплаті п’ять тисяч гривень не так скоро доробишся до власної свердловини.

Інші почали вирощувати сільськогосподарські культури, які є традиційними для Одеської області: виноград, кавуни, дині. Одразу за Уманню можна помітити виноградники, а на сільських городах кавуни і дині.

Село наполегливо шукає виходу з нової ситуації, коли зміна клімату вимагає нових підходів для ведення сільського господарства. Великі земельні магнати не дуже сушать собі голови. Вони далі сіють пшеницю, кукурудзу, ріпак, соняшник — все, що можна відправити на експорт і отримати тверду валюту.

Традиційну для сільських дворів картоплю останніми роками частіше заміняють гарбузами. По-перше, затрати невеликі. Не потрібно тричі кропити ділянки від жуків, кілька разів прополювати бур’ян, вносити добрива. Картоплі почали саджати менше, лише для своїх потреб.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: