Черкаському «Азоту» не вдалося визнати недійсною кредитну угоді зі Сбербанком

Новини

11 березня Госпсуд м. Києва відмовився задовольнити позов ПАТ “Азот” (м. Черкаси) до Сбербанку в справі №910/16655/18 про визнання недійсним договору про відкриття кредитної лінії №25-В/10/35/ЮО/КЛ від 10.11.2010.

Ukrainian English Russian

Свій позов позичальник мотивував у т.ч. тим, що угода передбачала сплату ним комісії та відсотків у розмірі, який обчислюється від суми кредитної лінії у валюті кредиту - в доларах США, тоді як у Сбербанку “була відсутня індивідуальна ліцензія на укладення кредитного договору зі сплатою процентів та комісій у іноземній валюті” (цитата).

Водночас суд констатував, що “враховуючи наявність у відповідача на час укладення кредитного договору банківської ліцензії та дозволу на право здійснення операцій з валютними цінностями, виданих Національним банком України, видача кредиту, сплата процентів і комісій за ним не вимагали наявності індивідуальної ліцензії на використання іноземної валюти на території України як засобу платежу у жодної зі сторін кредитного договору”.

Як писав Finbalance, 26.11.2018 Госпсуд Черкаської області відкрив провадження в справі №925/1208/18 за позовом Сбербанку до черкаського хімзаводу «АЗОТ» (підконтрольний Дмитру Фірташу) та його дочірнього підприємства «Хімік» про стягнення 2,2 млрд грн заборгованості за договором про відкриття кредитної лінії №25-В/10/35/ЮО/КЛ від 10.11.2010.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: