Черкаським аграріям радять не зволікати з посівною

Сільське господарство

Завдяки теплим повітряним течіям, що надходять із заходу, вже більше місяця переважає дуже тепла погода, яка за середньодобовими температурами повітря випереджає календар практично на місяць. Як наслідок, на середину лютого озимина відновила вегетацію в південних та окремих західних районах України, а 6 березня і на Черкащині.

Ukrainian English Russian

Про це повідомив головний синоптик Черкащини Віталій Постригань.

Такі строки початку вегетації вважаються ранніми і найбільш сприятливими для формування майбутнього урожаю озимих зернових. Особливо для слабкорозвинених посівів, які мають можливість кущитись та формувати кореневу систему при низькій висоті сонця і короткому світловому дні.

Незважаючи на теплу та вітряну погоду, верхні шари грунту на полях області ще сильно зволожені і не дозволяють техніці виїхати на поля. Середня температура грунту на глибині 10 см становить +2+3°.

За попереднім прогнозом, березень і надалі вестиме себе як типовий перехідний місяць. Та й за статистикою, після лютневого тепла дружніх весен не буває.

А це значить, що на підвищеному температурному фоні спостерігатимуться часті затоки холоду та посилений вітер з невеликими дощами  в окремі дні.

Тож, зважаючи на умови для швидкого висушування грунту, не слід зволікати з початком весняної сівби та вчасним закриттям вологи в грунті.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: