Черкаським селянам через карантин не вдається реалізувати врожаї полуниці

Споживчий ринок

Жителі «полуничних» сіл, розташованих навколо обласного центру, мають нині чималий клопіт. На присадибних ділянках масово дозріла перша літня духмяна ягода, а вивезти урожай на ринок - проблема.

Ukrainian English Russian

- Хоч карантин і пом’якшили, - ділиться жителька Лесьок Черкаського району Людмила, - та дістатися до Черкас з корзинами полуниць практично неможливо. У докарантинні роки рейсові автобуси ходили часто і набирали «базарувальників» під саму зав’язку. Тепер - тільки на сидячі місця і з обмеженим багажем. Якось мені вдалося все-таки дістатися ринку - і що? Дистанція, встановлена між рядами, скоротила місця для торгівлі. Залишилися по суті лише стаціонарні точки, а торгувати зі стільчика, як було раніше, заборонено.

Через карантинні обмеження та неповороткість адміністрацій ринків доводиться жінкам-полуничницям ловити покупців уздовж автошляхів, пише «Голос України». Про дотримання санітарних норм у цьому випадку, звісно, не йдеться. Це ж не ринок, відмахуються.

Ось і набирають з корзин ягоди руками без рукавичок. Узяли з покупців гроші - й знову беруться за полуницю. Не мають навіть пляшок з водою, щоб помити руки - не те, що антисептиків…

- А що нам залишається робити? - обурюється інша жителька Лесьок. - З осені гнули спину на своїх городах. Навесні тряслися, аби не поморозило, не залило дощами, а тепер що - хай пропаде?! Продаємо дешевше, ніж на базарі.

Справді, найкрупніші солодкі сорти полуниці пропонують по 60-70 гривень, дрібніші - по 30-40 гривень за кілограм.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: