Черкаський бізнес-коледж планує вирощувати в Ірклієві органічну сою

Новини

Черкаський бізнес-коледж планує вирощувати в Ірклієві органічну сою Черкаський державний бізнес-коледж планує вирощувати в Ірклієві органічну сою. Про це інформують у Черкаському прес-клубі.

Ukrainian English Russian

Цьогоріч колектив Іркліївського професійного аграрного ліцею ухвалив рішення про приєднання до Черкаського державного бізнес-коледжу. А днями в Ірклієві відбулась презентація бізнес-плану із вирощування органічної сої, розробленого науковцями кафедри економіки Черкаського державного бізнес-коледжу для Іркліївського аграрного ліцею.

- Ми запропонували науковий підхід до використання 15 гектарів землі ліцею, - зазначив директор Черкаського державного бізнес-коледжу Олег Куклін. – Спершу узяли проби ґрунту та провели його агрохімічний аналіз в Уманському національному університеті садівництва - щоб визначити, які культури можна вирощувати на цих землях. Зробили економічні розрахунки по кожній і визначили, що найкращий варіант – це органічна соя. Повністю прорахували всі витрати на 2020-2021 роки - аж до збирання врожаю, склали помісячні плани роботи і вказали витрати в кожному місяці. Буде проводитись дуальне навчання учнів: вони виконуватимуть самостійні роботи під керівництвом майстрів виробничого навчання ліцею. Наразі в Ірклієві навчається до 200 учнів. За нашими підрахунками, уже наступного року ліцей має можливість зібрати 34,5 тон сої – загалом на майже півмільйона гривень. Усі кошти буде спрямовано на розвиток Іркліївського аграрного ліцею.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: