Черкаський кооператив отримав єврокошти на обладнання для відгодівлі бичків

Сільське господарство

Сільськогосподарський обслуговуючий кооператив - СОК «Бики Черкащини», що в смт Цибулів Монастирищенського району Черкаської області, підписав угоду з USAID (Агентство США з міжнародного розвитку). Вона передбачає фінансування в рамках Проекту USAID "Агросільрозвиток" для закупівлі обладнання на підприємство, що займатиметься відгодівлею бичків, прийнятих від населення.

Ukrainian English Russian

За програмою, яку передбачає угода, USAID надасть кошти на відшкодування 50% вартості устаткування для нового комплексу з відгодівлі ВРХ СОК «Бики Черкащини» на 3000 голів, пише a7d.com.ua.

Відгодівля стане вигіднішою і допоможе наростити поголів’я ВРХ

Суть роботи кооперативу в рамках проекту  USAID "Агросільрозвиток"  за фінансової підтримки USAID  такий: селяни – члени кооперативу СОК «Бики Черкащини», здаватимуть на відгодівельний комплекс бичків, народжених від корів, і кооператив повністю візьме на себе всі витрати та клопоти щодо їх вирощування. При цьому бичок залишається у власності господаря, і повертається йому після закінчення відгодівлі, а селянин відшкодовує кооперативу вартість кормів. Такий спосіб відгодівлі – на централізованому комплексі, обладнаному сучасним устаткуванням із застосуванням передових методів годівлі, значно здешевить і спростить вирощування бичків, і селяни матимуть очевидну вигоду.

«З іншого боку, створення подібного відгодівельного комплексу допоможе й у вирішенні глобальної проблеми на рівні держави – зниження поголів’я ВРХ, яке перманентно спостерігається протягом останніх років, - каже голова АТУ Ірина Паламар. - Адже сьогодні селянам не вигідно відгодовувати бичків самотужки, це дуже витратно, тому вони забивають їх у молодому віці, здаючи на м'ясо.

Донорське фінансування кооперативу вдалося виграти завдяки також підтримці Асоціації тваринників України, яка стала ініціатором даного проекту, і весь довгий шлях від задуму до його втілення активно супроводжувала всі підготовчі етапи, що передували підписанню угоди.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: