Черкаський малий бізнес у період карантину: як вижити

Новини

Удвічі впали продажі кави та випічки за тиждень карантину. Про це Суспільному повідомив співвласник черкаської пекарні Євгеній Кандиба. За його словами, через закриття навколишніх офісів на період карантину відвідувачів поменшало у рази. Чи підтримує влада підприємців малого бізнесу та як власники закладів харчування сприймають карантин?

Ukrainian English Russian

− У період карантину пекарня працює у режимі “із собою” і “доставки”, − розповідає власник черкаської пекарні Євгеній Кандиба.− Продажі впали суттєво, з моїх прогнозів вони впали у два – два з половиною рази. Позакривалися всі офіси у центрі і кількість відвідувачів зменшилася і люди переважно сидять вдома.

За словами Євгенія Кандиби, усі працівники пекарні ходять на роботу і звільняти їх не планує. Його орендодавець пішов на зустріч, і знизив ціну на оренду приміщення. Введення карантину чоловік називає кризою для мікробізнесу, і за його спостереженнями для відновлення продажів знадобиться декілька місяців:

Звертатися за роз’ясненнями до юристів та уважно читати договір оренди радить підприємцям заступниця міського голови Черкас Людмила Бордунос:

− Цивільний Кодекс України передбачає, що якщо майно не могло бути використане, орендоване за своїм призначенням, незалежно від орендаря підстав, він звільняється від сплати за оренду цього приміщення. В даному випадку, оскільки епідемія коронавірусу визнана форс-мажорною обставиною, підприємці можуть звертатися у торгово-промислову палату і доказувати, що вони звільняються від оплати за оренду.

І додає, що на рівні міста влада скасувала плату для тих підприємців, які змушені були зупинитися, і не використовувати комунальне майно за цільовим призначенням.

Бізнес мусить змінитися в умовах кризи, − каже директорка черкаської агенції регіонального розвитку Любов Ропало. За її словами, споживачі можуть підтримати власників закладів харчування втриматися від значних збитків:

− Хто максимально зможе піти в сервіси онлайн, ті перший час будуть триматися на плаву. Також ті, хто зможуть об’єднатися, і підключитися у соціальні проекти, соціальне підприємництво. По можливості підтримуйте улюблені харчевні, кав’ярні через замовлення дистанційно, щоб хоч трохи підтримати мікробізнес у Черкасах.

Останні новини

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: