
Про це Суспільному розповів директор Сергій Овчаренко. За його словами, підприємство недоукомплектоване слюсарями-ремонтниками, електриками, електромонтерами та сантехніками.
Нині на підприємство “Черкасиводоканал” потрібно 50 працівників. За словами Сергія Овчаренка, шукають молодих робітників:
"На нашому підприємстві нині більшість працівників – люди, яким зараз далеко за 40-50 років. Ми хочемо, щоб колектив омолоджувався, щоб випускники, які закінчують навчальні заклади, приходили до нас на роботу".
Зі слів директора, працівників шукають у закладах освіти, але лише невеликий відсоток студентів приходить працювати на підприємство після закінчення навчального процесу. Сергій Овчаренко зазначив, що угод між закладами освіти та підприємством не укладають:
"Ми не бачимо необхідності фінансувати проєкти, які в результаті можуть бути не реалізовані. Були такі приклади, що оплачували навчання, підписували договори, а потім студенти знаходили шляхи для того, щоб не виконувати ці умови і не відпрацьовувати ті кошти, які витратило підприємство".
Працівник підприємства Денис Бондаренко тут працює електромонтером. Хлопець закінчив політехнічний технікум і працює за отриманою спеціальністю.
“Я працевлаштувався через центр зайнятості, там мені дали направлення сюди. Зараз я працюю офіційно, за дипломом технікуму”, – зазначив він.
Зі слів директора Черкаського вищого професійного училища Олександра Саюна, роботодавці придивляються до потенційних робітників під час навчання. Випускники ж послугами центру зайнятості не користуються:
"У нашому закладі є регіональне замовлення, яке затверджено розпорядженням ОДА за погодженням із Черкаською міською радою. Зазвичай наші робітники ідуть переважно на черкаські комунальні заклади. Практично 100% студентів працевлаштовуються".
Випускники профтехучилищ, зі слів директорки Черкаського міського центру зайнятості Оксани Щербак, не є клієнтами установи:
"Вони працевлаштовуються за набутими професіями, роботодавці замовляють кадри у навчальних закладах. Ми паралельно із навчальними закладами працюємо над укомплектуванням таких вакансій, створюємо інформаційні центри у навчальних закладах".
Зі слів Оксани Щербак, найчастіше до центру зайнятості звертаються саме випускники закладів вищої освіти, а фахівці робітничих спеціальностей працевлаштовуються самостійно.