Чверть населення міста ще не підписала угоди з сімейними лікарями та педіатрами

Медицина. Туризм

У Черкасах нині проживає 278 830 осіб. Станом на 22 квітня декларацію із сімейними лікарями та педіатрами підписали 204 757 осіб. Це 73,5 % населення.

Ukrainian English Russian

У 5 Центрах первинної медико-санітарної допомоги, що функціонують у місті, працюють 103 сімейні лікарі та 43 дільничних педіатрів. Попри таку кількість фахівців, нині Центри потребують ще близько 30 спеціалістів сімейної медицини та 5 дитячих лікарів, пише 18000.com.ua.

– Так склалося, що з частиною черкаських лікарів підписали декларації жителі району, які звернулися першими. Тепер містянам, які затягнули із обранням лікаря, бракує фахівців, – коментує заступниця директора департаменту охорони здоров’я Надія Гетьман.

Також фіксують випадки, коли члени однієї родини (5-6 осіб) укладають декларацію із різними сімейними лікарями саме з причини невчасного звернення до фахівців для підписання декларації та браку кадрів.

Максимально сімейний лікар спочатку міг підписати декларацію із 1800 пацієнтами, педіатр – 900. Однак черкаські лікарі вже в більшості перетнули цю позначку. Національна служба здоров’я дозволила їм збільшити навантаження, але лише на 10 % (до 1980 пацієнтів). Тих, хто вийде за межі і цієї цифри, штрафуватимуть. Окрім того, у мерії зауважують, від цього страждає і якість послуг, адже до такого лікаря складно записатися на прийом.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: