Чи підтримуєте Ви впровадження ринку сільськогосподарських земель до кінця року? (опитування)

Опитування

Міжнародний валютний фонд очікує скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні. Відповідна домовленість зазначена у меморандумі між Україною та МВФ. Однак українські фермери виступили категорично проти цього. Вони заявляють, що в країні не створено умови для запровадження ринку землі, і збирають підписи на продовження мораторію.

Ukrainian English Russian

На думку багатьох вітчизняних і зарубіжних фахівців, земельна реформа в Україні вже назріла і варто її активізувати.

Прибічники вільного продажу землі сільськогосподарського призначення заявляють, що відстоюють ринкові цінності та право селян розпоряджатися власним майном. Прем’єр-міністр України В. Гройсман заявив, що законопроект про ринок землі буде дозволяти її купівлю-продаж тільки фізичним особам з українським громадянством. Також обіцяють передбачити можливість для фермерів купувати землі державної власності в розстрочку. При цьому максимальний розмір ділянки становитиме 200 га на одного покупця.

Водночас фермери, в тому числі і черкаські, переконані, що підготовлений законопроект дає можливість купувати землю великому бізнесу. Відкриття ринку зараз спричинить виникнення земельних монополістів. До того ж, питання продажу землі не на часі, оскільки в країні тривають військові дії.

Портал «Діловий регіон» пропонує взяти участь в опитуванні і висловити свою думку, чи підтримуєте Ви впровадження ринку сільськогосподарських земель до кінця року?

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: