Чи є шанси повернути кошти, переказані на рахунок шахраїв?

Новини

При добовій оренді квартири деякі власники беруть передоплату на свою платіжну карту. Чи є шанс повернути свої кревні у випадку обману та що робити, коли кошти вже потрапили на картку шахрая з’ясовувало видання «Деньги».
Ukrainian English Russian

Дійсно, іноді поповненням карти за номером користуються шахраї. У банках зазначають, що юридично не мають підстав повернути потерпілому відправлені шахраям гроші. Повернення коштів без участі правоохоронних органів банки здійснюють тільки якщо гроші були перераховані за помилковими реквізитами.

В іншому випадку, зазначає Андрій Моршнев, начальник служби інформаційної безпеки УкрСиббанку, «банк зможе повернути гроші потерпілому з рахунку/картки шахрая виключно за рішенням суду. Так що потерпілий повинен звернутися в міліцію і суд для порушення кримінальної справи за фактом шахрайства і з метою блокування рахунку підозрюваного в шахрайстві.

Служба безпеки банку не має законних підстав займатися оперативно-розшуковою діяльністю - це прерогатива виключно правоохоронних органів»
. І все ж у випадку шахрайства клієнт все одно, разом із заявою в міліцію, повинен повідомити в банк.

«Співробітник банку зареєструє звернення клієнта. Служба безпеки проведе внутрішнє розслідування і відповідно прореагує, щоб мінімізувати ризик шахрайства надалі», - говорить Антон Бороздін, начальник відділу сегментів масового ринку UniCredit Bank.

Втім, іноді найбільші банки все ж самостійно справляються з шахрайськими транзакціями. Як? Фахівці служби безпеки, знаючи реквізити карти-отримувача, зв'язуються з власником карткового рахунку та «переконують» його повернути гроші.

Як повідомили виданню "Деньги" у ПриватБанку, дуже часто саме такі «переконливі» прохання спрацьовують на користь клієнта - кошти шахраї повертають добровільно.
Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: