Де в Черкасах можна здати відпрацьовані батарейки та енергозберігаючі лампи

Енергоефективність

Нині в Черкасах встановлено три стаціонарні контейнери для збирання небезпечних відходів, зокрема, відпрацьованих батарейок та енергозберігаючих лампочок.

Ukrainian English Russian

Вони розміщені за адресами:

– вул. Байди Вишневецького, 36 (біля будівлі міської ради);

– бульв. Шевченка, 307 (у приміщенні колишнього Придніпровського райвиконкому);

– бульв. Шевченка, 117 (у приміщенні колишнього Соснівського райвиконкому).

У відділі екології департаменту житлово-комунального комплексу звертаються до жителів міста з проханням не викидати відпрацьовані енергозберігаючі лампи та батарейки до контейнерів побутового сміття, натомість приносити їх до спеціалізованих ємностей!

У квітні розпочнуть роботу пересувні пункти для збору всіх небезпечних відходів: люмінесцентних лампи, акумуляторів, термометрів тощо. Графік збирання буде опубліковано згодом.

 Екологи наголошують: батарейки й акумулятори містять небезпечні для людини й довкілля метали та хімічні речовини: свинець; кадмій;  ртуть;  нікель і цинк; луги. Одна відпрацьована «пальчикова» батарейка, потрапляючи до загальних відходів, забруднює 400 л води або 20 м.кв. ґрунту.

У стандартній енергозберігаючій лампі міститься від 3 до 5 міліграмів ртуті, у звичайному ртутному термометрі – близько 2 грамів, тобто майже у 400 разів більше!!!

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: