Дерев’яний посуд та люстри створює черкаська родина

Новини

У Черкасах мешкає родина, яка виготовляє столове приладдя з дуба, ясена і груші. Сім’я Віталія й Вікторії Пукасів цією справою захопилися чотири роки тому.

Ukrainian English Russian

Про це розповідає “Суспільне”.

За першою освітою Віталій столяр, але зауважив, що все одно довелося повчитися.

– Стаєш за станок і робиш. Якщо не виходить, то думаєш, чому так не вийшло, аналізуєш помилки і вдосконалюєшся, – пояснив майстер.

Згодом, окрім мисок, чоловік почав виготовляти столові прибори, ступи й вази. Чотири роки тому до такого захоплення його підштовхнула дружина.

– Я допомагаю шліфувати посуд, мастити його маслом чи воском. Я навіть пробувала точити посуд, але це дуже важко і на це потрібен час, щоб навчитися. Але це дуже цікаво, бо під час виточування форма як з-під ножа вимальовується, – розповіла дружина Вікторія.

Також подружжя виготовляє миски “з блискавкою”:

– Їх випалюють за допомогою розряду струму. Особливість таких тарілок в тому, що ти ніколи не знаєш, який вийде орнамент, він щоразу унікальний”, – зауважив Віталій.

Зі слів Вікторії, посудом з дерева користуються й самі – це салатниці, супниці, столові тарілки, прибори, чашки.

Дерев’яний посуд, як розповіла жінка дуже зручний, і якщо за ним правильно доглядати, він може слугувати все життя.

– Його не можна замочувати у воді, тому що це дерево, воно розбухне. Також не можна у мікрохвильову чи посудомийку ставити. І періодично потрібно його промащувати лляним або горіховим маслом, – зазначила господиня.

Зараз у колекції родини немає жодної однакової речі, усе – авторське й в одному “примірнику” – жартують майстри. Так проявляють фантазію й економлять на деревині.

Віднедавна родина створює люстри. Це складніше й довше: одну таку можуть робити від одного до трьох тижнів. Проте, з їх слів, вони того варті, адже при світлі гарно розкривається текстура та колір деревини.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: