Десятьом ОТГ передали 10,7 тис. гектарів земель сільськогосподарського призначення. Усього громад в області – 66.
Землі отримали Балаклеївська, Баштечківська, Буцька, Великохутірська, Жашківська, Зорівська, Медведівська, Стеблівська, Тернівська та Чигиринська ОТГ.
Землі з державної до комунальної власності передали відповідно до Указу Президента України від 15 жовтня 2020 року №449 «Деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин» та Постанови Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2020 року №1113 «Деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин».
— Земельна реформа, це насамперед про громади. Про людей, у яких забрали розпоряджатися землями ще у 2002 році. Коли ганебними змінами до законодавства про органи місцевого самоврядування забрали їхні повноваження і передали райдержадміністраціям. І лише на 30 році незалежності нашої держави ми відновлюємо історичну справедливість і повертаємо землі громадам, – каже Роман Лещенко.
— Сподіваюся, що органи місцевого самоврядування Черкащини зможуть успішно розпоряджатися землею. На користь громади і Черкащини. Безперечно, на місцях видніше, як розставляти пріоритети: чи передати певну земельну ділянку фермеру, чи залишити як громадське пасовище, чи віддати захиснику Батьківщини, – каже Ігор Віштак.
До кінця року територіальним громадам Черкащини передадуть 120 тисяч гектарів землі. Усього органам місцевого самоврядування передадуть понад два мільйони гектарів.
— Передача громадам землі сільськогосподарського призначення – це без перебільшення історична подія для черкащан. Тепер громада має право самостійно розпоряджатися земельними наділами, які їм передали. Якість життя мешканців громади залежатиме від того, як її використовуватимуть, – говорить Сергій Сергійчук.
За його словами, Черкаська область одна з перших в Україні почала виконувати завдання Президента України втілювати земельну реформу у життя.