Деякі села і музеї Черкащини проти мобільних вишок

Транспорт і зв'язок

Села Бирлівка, Кочержинці, Будки на Черкащині не дозволяють встановлювати в себе вишки мобільних операторів. Місцеві громади проти, бо вважають це шкідливим для здоров'я.

Ukrainian English Russian

Окрім того, не дають згоду на вишку Черкаський обласний краєзнавчий музей та Шевченківський національний заповідник у Каневі.

Про це повідомив керівник напрямку розвитку мобільного інтернету Міністерства цифрової трансформації Станіслав Прибитько під час зустрічі з черкаськими журналістами в рамках проєкту, організованого українським кризовим медіацентром.

За словами пана Станіслава, в цілому міністерство нове, сучасне й одна з його цілей – щоб 95 відсотків України було покрито інтернетом 4G до 2024 року.

З жовтня торік у Черкаській області почалося будівництво базових станцій для підсилення роботи інтернету і для кращого покриття. Що ж до вишок мобільних операторів, то будівництво щогли займає 2 місяці, а 8 місяців вже витрачається на оформлення та дозволи, тобто на бюрократію.

Однак Станіслав Прибитько повторився, що є випадки, коли громади чи заклади не бажають встановлювати вишку, жертвуючи якістю зв'язку, але вважаючи, що це безпечніше для життя або маючи інші аргументи, пише procherk.info.

Щодо безпечності вишок мобільного зв'язку пан Станіслав зауважив, що були консультації і з Міністерством охорони здоров'я і базовими організаціями, які досліджують електромагнітне випромінювання, рекомендації діють ще з 1998 року. Йдеться про силу випромінювання, і з того часу норми безпечності, визначені дослідженнями, не змінювалися. Усі ці норми дотримані при будівництві станцій і наукового підтвердження щодо шкідливого впливу на серце, легені тощо. Тож мобільне обладнання є безпечним.

Також Мінцифра розподіляє субвенції для підключення соціальних об'єктів (мається на увазі бібліотеки, ФАПи тощо) в ОТГ до фіксованого інтернету. Тому Станіслав Прибитько закликав голів громад зважати на це та подавати заявки.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: