До весни планують завершити очищення двох золотоніських річок

Новини

На очищення 17,4 кілометрів річки Суха Згар та 30,3 кілометрів Золотоношки район потребує 14,9 мільйонів гривень. Поки що ж з державного бюджету на подолання наявної на Золотоніщині екологічної надзвичайної ситуації надійшло 5 мільйонів гривень, які активно освоюють, - повідомили у Черкаській ОДА.
Ukrainian English Russian

Роботи з очищення річок, які лише за минулий рік завдали збитків державі більше ніж на 537 тисяч гривень, розпочалися 17 грудня і триватимуть до їх повного завершення. Спершу взялися за бруднішу з двох річок – Суху Згар, нею ж планують і завершити очищувальні роботи.

За словами голови Золотоніської райдержадміністрації Олександра Лісового, завершаться роботи тільки тоді, коли Суха Згар матиме нормальне русло та течію. Досягти цього можна очистивши ставки біля села Богуславець, з яких вона бере початок. Мул, зібраний з дна річок, або розрівняють біля берегів, або ж за вимогою жителів сіл та садових кооперативів вивезуть в поля. Щоправда, це питання вирішуватимуть уже весною, коли той повністю висохне.

На річках нині працюють 7 екскаваторів, один бульдозер та має під’їхати ще два гідравлічних екскаватори, які стануть на найглибші місця. За ходом виконання робіт слідкує головний підрядник ПраТ «Магік». Це єдина організація, яка погодилася провести ці роботи, не зважаючи на стислі терміни.

Олександр Лісовий висловив надію, що з державного бюджету Золотоніщина таки отримає кошти на завершення робіт і тут повністю ліквідують наслідки надзвичайної екологічної ситуації стану річок Суха Згар та Золотоношка, яка не дає спокійно дихати жителям Золотоноші, а також сіл Хвильово-Сорочин та Чапаєвка вже майже 15 років. Однак, у районі визнають, що ефект від проведеної роботи буде стовідсотковим, якщо тут працюватимуть усі гілки очисних споруд. Нині ж в районі їх повноцінно діє дві, тож вода в річки Золотоніщини потрапляє вже очищеною.
Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: