Дослідження черкаського хіміка-науковця оприлюднив рейтинговий закордонний журнал

Інновації

Науковий журнал Американського хімічного товариства «Аccounts of Chemical Research» («Облік хімічних досліджень») з високим імпакт-фактором (20.26 за «Скопус») опублікував статтю Бориса Мінаєва, професора ННІ природничих наук Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Ukrainian English Russian

Про це повідомили у прес-службі навчального закладу.

Стаття «Фотофізика синглетного кисню в рідких розчинах: Зближуючись із єдиною картиною», написана в співавторстві з данськими вченими з університету міста Оорхус (професором Пітером Огільбі та його учнями).

Представляючи черкаського хіміка, журнал пише: «Протягом 40 років він розробив низку фундаментальних теоретичних концепцій, які стосуються спектрів газоподібного, твердого і розчиненого молекулярного кисню».

— Перші теоретичні положення з цієї теми я сформулював у 1978 році, пояснивши спектри молекули синглетного кисню в газовій фазі. У 1985 році я розрахував зміни у спектрах О2 в розчинах; описані мною ефекти були частково підтверджені дослідами, проведеними в різних країнах світу, - каже професор. -У 1996 році мої теоретичні положення були підтверджені прямими експериментами німецьких фізиків із Франкфуртського університету імені Йоганна Вольфганга Гете. А вже упродовж останніх років датський учений Пітер Огільбі завершив цю справу, довівши теорію на практиці за допомогою прямого лазерного збудження кисню. За останніми теоретичними розробками було написано кілька статей в 2017 році, у тому числі в журналах «Chemical Reviews (ACS Publications)» та «Chemical Physics».

Борис Пилипович зізнається, що у світі хіміків спочатку не звертали увагу на його теорію. Під час міжнародних конференцій дискутував, переконував колег і врешті-решт знайшов практиків, які провели необхідні дослідження і завдяки цьому підтвердили його теорію та сказали нове слово в хімії синглетного кисню.

Довідково:

Доктор хімічних наук, професор Борис Мінаєв очолює в ННІ природничих наук кафедру хімії та наноматеріалознавства. За даними всесвітньої агенції «Скопус» має рейтинг h=32 та входить у п’ятірку найкращих науковців ВНЗ МОН України. Є керівником у спільних проектах: у Шведсько-Українському проекті «Visby» та Румунсько-Українському проекті з розробки барвників для сонячних батарей. Лише упродовж останніх років Борис Мінаєв працював у межах міжнародних грантів в Інституті хімії Академії наук КНР (Пекін) та в Королівському технічному інституті (Стокгольм).

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: