Експерт роз’яснила питання реєстрації податкових накладних в ЄРПН та застосування штрафів

Новини

Питання реєстрації податкових накладних в ЄРПН та застосування штрафних санкцій прокоментувала заступник начальника управління податків і зборів з юридичних осіб – начальник відділу адміністрування та контролю за відшкодуванням ПДВ Головного управління ДФС у Черкаській області Ольга Познякова.
Ukrainian English Russian

Відповідно до пункту 2001.3 статті 200 1 Податкового кодексу України платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних на суму податку (åНакл), обчислену за такою формулою:

åНакл = åНаклОтр + åМитн + åПопРах + åОвердрафт - åНаклВид - åВідшкод - åПеревищ,

де, зокрема:

åПопРах - загальна сума поповнення з поточного рахунку платника податку рахунка в системі електронного адміністрування податку, в тому числі рахунків у системі електронного адміністрування податку платника - сільськогосподарського підприємства, що обрало спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 Податкового кодексу України, зазначених у підпунктах "а" - "в" пункту 200 1.2 цієї статті Кодексу.

Відповідно до пункту 13 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року №569 із змінами і доповненнями, ДФС автоматично обчислює суму податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН).

Пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних має бути здійснена протягом 15 календарних днів, наступних за датою виникнення податкових зобов'язань, відображених у відповідних податкових накладних та/або розрахунках коригування. У разі порушення цього терміну застосовуються штрафні санкції згідно з Кодексом.

Порушення платниками податку на додану вартість граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН, встановлених статтею 201 Податкового кодексу України, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірах, визначених статтею 1201 ПКУ.

Якщо поповнення електронного рахунку платником відбулось вчасно платникові потрібно повідомити про даний факт ДПІ (ОДПІ), де він знаходиться на податковому обліку для врахування при розрахунку штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних з ПДВ.
Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: