Фахівці роз’яснили основні вимоги до повірки лічильників електричної енергії

Новини

Державне підприємство «Черкаський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» уповноважене Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України на проведення повірки засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації та застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології.

 

Ukrainian English Russian

Значну частину у галузі уповноваження нашого підприємства займають лічильники електричної енергії (далі — ЛЕЕ), які застосовуються в усіх сферах діяльності людини, де використовується електрична енергія.

Повірка та калібрування цих засобів вимірювальної техніки забезпечує єдність вимірювань і достовірність обліку електричної енергії. Наше підприємство має технічну можливість виконати повірку практично всіх типів ЛЕЕ однофазних і трифазних, активної та реактивної енергії, багатотарифних і багатофункціональних у діапазоні напруг від 57 до  380 В і струму навантажень від 0,01 до 120 А, класів точності: А, В, С; 0,2S, 0,5S; 1,0; 2,0; 3,0.

Причому, повірка може бути виконана як у стаціонарній лабораторії, так і з застосуванням пересувної повірочної установки безпосередньо у замовника. Дана послуга зменшує час перебування засобів вимірювальної техніки на повірці й дозволяє замовникам економити кошти.

До застосування допускаються ЛЕЕ, що пройшли періодичну повірку в установлений термін. ЛЕЕ, що виготовлені після 29.11.2016, допускаються до експлуатації тільки в разі, якщо вони відповідають вимогам Технічного регламенту законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки. На ЛЕЕ виробник повинен нанести знак відповідності й додаткове метрологічне маркування, передбачені Технічним регламентом. Крім того, виробник повинен надавати копію декларації про відповідність.

Міжповірочні інтервали для ЛЕЕ:

- активної електроенергії електромеханічних однофазних (класи точності 0,5-2,0 і A, B) установлено міжповірочний інтервал 8 (16) років;

- лічильників активної та реактивної електроенергії статичних однофазних (класи точності 0,2S-3,0 і A, B, C) — 6 (16) років;

- лічильників активної та реактивної електроенергії електромеханічних трифазних (класи точності 0,5-3,0 і A, B) — 4 (10) років;

- лічильників активної та реактивної електроенергії статичних трифазних (класи точності 0,2S-3,0 і A, B, C) — 6 (10) років.

У дужках значення міжповірочного інтервалу для ЛЕЕ, які за результатами досліджень показників стабільності та метрологічної надійності відповідають вимогам національного стандарту, гармонізованого з EN 62059-32-1:2012.

Інформацію щодо вартості та термінів повірки лічильників електричної енергії можна отримати телефоном 37-45-56 або звернувшись за адресою: м.Черкаси, вул.Гоголя, 278.

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: