Фермер, який засадив соняшником землі історико-культурного фонду каже, що не винен

Сільське господарство

У Мокрій Калигірці Катеринопільського району – скандал. Фермер Сергій Тищенко, якого прокуратура за скаргою Мокрокалигірської сільської ради звинувачує в незаконному обробітку 62 гектарів землі історико-культурного призначення, заявляє, що звинувачення не відповідають дійсності.

Ukrainian English Russian

Про це з посиланням на  «Вечірні Черкаси» пише procherk.info.

– Я справді засіяв цю землю, бо з минулого року земля вважається такою, яку ніхто не обробляє. Останнім її власником була компанія «Кернел». Вона її вільно обробляла й мала прибуток, – твердить фермер.

Сергій Васильович каже, що, насправді, це земля сільськогосподарського призначення:

– У серпні цього року Мокрокалигірська сільська рада виставила її на аукціон. Зробила це з порушенням закону, бо інформація про аукціон має з’явитися ще й на сайті Держгеокадастру. Але її не було. Далі – більше. Виставлена земля ніде не згадується як земля історико-культурного призначення. Звичайна товарна земля сільськогосподарського призначення. Тобто як мене покарати – то це історико-культурна земля. Якщо віддати добрим людям – то сільськогосподарська.

Тищенко каже, що його хочуть покарати двічі.

– За самозахоплення землі я офіційно сплатив 118 тисяч гривень штрафу. Тепер за те саме діяння прокуратура відкрила на мене кримінальну справу. Де таке бачено? – обурюється фермер. – До того ж прокуратура показала довідку від 1990 року, коли ще був спочилий у Бозі Союз, і намагається пред’явити її як офіційний документ. А взяти сучасну довідку в Держгеокадастрі не хочуть, бо тоді виявиться, що земля – сільськогосподарського призначення.

Фермер каже, що понад 20 осіб із села, які виявили бажання обробляти землю, не можуть цього зробити, бо голова громади Вікторія Пипа відкладає сесію:

– Тягне до аукціону, який має відбутися 22 листопада. Тоді виграє її фаворит. Він уже підговорив атовців із сусідніх сіл, які подали заявки, щоби їм виділили по 2 гектари землі. А тоді цю землю у них скуплять. Уже навіть такса відома – 2 тисячі доларів за гектар.

Голова громади Вікторія Пипа спростовує заяви Тищенка:

– Ми маємо довідку від 4 жовтня цього року, де чорним по білому написано, що це земля історико-культурного призначення. У відповідності до закону її не можна передавати у власність – лише в оренду. Та й то з певними обмеженнями. Тому люди не отримають паї, а отримає орендар, який гарантуватиме неглибоку оранку. Так, як це було у випадку з «Кернелом». У них теж діяли обмеження. Атовці, про яких говорить Тищенко, отримують землю в колишньому колгоспному садку, але аж ніяк не тут. Тищенко порушив закон. Це майже те саме, що залізти до когось у хату й почати господарювати. Тому кримінальна справа проти нього – очікуваний підсумок його діяльності.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: