Господарство з Волині експортує органічні зернові та гречку

Досвід регіонів

ТОВ «Старий Порицьк» з Іваничівського району на Волині вирощує на експорт органічні пшеницю, гречку та льон.

Ukrainian English Russian

За словами директора господарства Валентина Обштира, інвестиції в вирощування 1 га пшениці складають 9-10 тис. грн., тоді як у великих агрокомпаніях, приблизно — 18 тис. грн, пише agroday.com.ua.

Секрет, як вважає директор господарства, полягає в органічному землеробстві, тобто у відсутності витрат на мінеральні добрива та ЗЗР. Звичайно, урожайність у його господарстві нижча від інших, в середньому — 3-4 т/га.

За такої врожайності господарство має з кожного гектара землі близько 10 тис. грн. прибутку. Щоправда, такої прибутковості вдалося досягти винятково завдяки тваринництву.

Для потреб поголів’я під кормові культури відведено половину земельного банку господарства. У свою чергу, поголів’я продукує щороку майже 10 тис. тонн органічних добрив.

Органічні пшеницю, гречку, насіння льону у господарстві вирощують на площі 400 га, зібраний врожай відправляють на експорт, пише agroday.com.ua.

«Всю цю продукцію купують пекарі. Зокрема, швейцарці купують насіння льону, а німці — гречку, які використовуються для випікання хліба», — йдеться в повідомленні.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: